pátek 6. prosince 2013

Kus papíru jako synchronicita

Nalepil jsem si na semináři Bod zlomu celkem v rychlosti pár hesel na kus papíru. Říká se tomu Vision Board nebo Nástěnka snů. Dal jsem ho na zeď
v ložnici a počal sledovat, jak "maká".

A včera mi to došlo.

Hotovo!

Budu si muset udělat nový. Všechna hesla bod po bodu se mi postupně plnila. Všechny mé Vize přešly ke mně na palubu - board.

Neuvěřitelné? Sám bych to asi nechtěl nikomu baštit, ale protože se tak přihodilo mně, musím se vzdát pochyb.

Před rokem jsem přišel do Prahy a neměl nic. Myslím vůbec nic. Neměl jsem zdraví, životní energii, místo k žití, měl jsem n

edořešené vztahy i sebe. Byl jsem zmatený a bolelo mě srdce. Protože mi puklo. To není básnický obrat. Jedná se o fyzický akt.


Pak jsem si zkraje roku intuitivně nalepil z časopisů nějaká hesla na papír. Za pár minut hotovo. To jsem ovšem netušil, že si během těchto minut programuji celý rok dopředu. A do čisté krásy.

Vezmeme to popořádku:

Už zase skáču...
Tady se mi vynořila knížka Už zase skáču přes kaluže. Po třech operacích kotníku vyloučeno, ale denně jsem cvičil a jsem zpátky. Jo! Už zase skáču!

Jdu vlastní cestou...
To tedy, začal jsem psát blog a jen sledoval, jak dělí své čtenáře i mé přátelé. Víte, že někdo prostě nesnese, že jste dokázali vyjít ven? Pán Bůh jim pomáhej.

Stavba bez starostí...
Myšleno duchovní stavba, stavba sebe sama. Modlím se a medituji, pracuji na sobě. Ano, cítím se znovu vystavěný. To byl rok 2013.

Váš krásný život, zářivé léto+život v zahradě...
Ano, a je v tom žena, toto by nebylo splněno bez ní.

Znamení muže...
Za to jsem hodně rád, mužská role prochází krizí a je třeba otevřít proces, který v dobré víře otevřela šedesátá léta. Muži mají dlouhé vlasy a už umějí cítit, ale asi by bylo dobrý se podívat, kam vedou rodinu a zda se o ně lze opřít. 

Máme neuvěřitelné štěstí...
Ale opravdu neuvěřitelné. Cokoliv jsem udělal, i třeba nesmyslného, rizikového, se ukázalo jako zlatý důl, jak štěstí, tak bohatství. Neotřesitelně věřím v princip synchronicity aneb prastaré symbolické řeči. Vše má svůj smysl. Jděte si za svým a vesmír se zblázní, aby vám to dodal.

Osvícená éra...
to je dosti intimní zážitek, někdy zažijeme krátké záblesky a dostaneme jisté dílčí potvrzení, které zasáhne naši duši. Anebo zkrátka když se daří, tak se daří: osvícená éra.

Ježíšova politika+astrální meditace...
To je takové vtipné, zde v Praze to nazývají Osobní rozvoj a je běžné, že vám někdo řekne: OR jsem dělal od léta 2011 až do loňska. Jasně, hesla jsou trocha ulétlá, ale vyjadřují, že jsem se činil v duchovní oblasti. No tak jo. Věnoval jsem se osobnímu rozvoji. 

Restart kariéry...
Absolutní, pracuji pro špičkové osobnosti v oboru osobního rozvoje:)) Tedy oni si mě platí, najímají si mne. Dvě hodiny práce pro Samsung jsem účtoval jako svůj dřívější měsíční plat a nikdo ani nemrkl. Je to celé o hodnotě. Tak nějak vtipně by šlo říci, že jsem se ocitl v Lize mistrů.

Hvězdný efekt...
Nalepil jsem to tam bezmyšlenkovitě, ale to je právě ono! Nikdy v životě jsem neposkytl tolik rozhovorů pro média jako letos, poprvé jsem mluvil naživo v ČT, právě dnes emailem dělám rozhovor o synchronicitě pro Týdeník 5+2 Praha. Blog je čtený, každý den se věnuji komunikaci se čtenáři.

Jak se blížil konec roku, všiml jsem si, že nemám Zájezd k Pánu Bohu. Rád cestuji, ale žádná cesta mi nepřišla až takto klíčová. A pak se to stalo. Osud mne zavál do Finska a Estonska a prodělal jsem v tallinské katedrále Alexandra Něvského pro mne významný duchovní rituál.

Vzhledem k tomu, že tento rituál uzavřel i dějovou linku mé knihy Synchronní svět, chápu, že se naplňovalo heslo kniha o synchronicitě. (pro mnohé dotazy: knihu nelze ještě nikde koupit, i dnes v roce 2018 je na ní práce, jak na kostele.)

První Seminář, originální Synchroshop jsem měl toto pondělí, dopadl výborně 

a zcela, až magicky, synchronně. Pokud máte zájem o dílnu, kde budeme hledat Váš flow, osud a naplnění, napište mi do formuláře na blogu.

Zbývají Online produkty. Nemám. Tedy alespoň ne v placené podobě. Ale začal jsme publikovat videa v české i anglické verzi. Vzhledem k tomu, kolik přemáhání mi dalo, abych produkt online zavěsil, pro mne osobně si toto mohu odškrtnout. Ale nic proti nikomu, kdo řekne: jeho Vision Board mu nesplnil úplně na 100% jednu položku :)

Tak co, kecám nebo ne? Vždyť ten papír nikdo neviděl!

Smůla. Tady je. A mám bezpočet svědků, kteří ho v průběhu roku sledovali.Jedno vím jistě, až si budu zase hrát s papírky, trošku se mi budou klepat ruce.

A teď Vy. Přeskočíte to zase? Problém je, že už víte, že to funguje. Tak nějak tušíte, že mně za to nestojí, abych se domluvil s 50 lidmi ze semináře, na kterém jsem tento Vision Board před nimi uhnětl.

Můžete mít v životě všechno, co chcete. A podvědomí vám k tomu pomůže.

Můžete využít docela jednoduchého neuromechanismu a denně si bez zvláštního úsilí programovat mozek.

Věci se dají do pohybu. Celý vesmír se dá do pohybu. Tvoříte na papíru takový malý mikrokosmos Vašeho světa.

A spojitou nádobou tohoto malého mikrosvěta je makrosvět.
A to je náš známý svět - tvrdá realita!

Jde vlastně o synchronicitu mikra s makrem.
To, co tu pracuje, je zákon přitažlivosti.

Ezo kecy?

Jenže já se právě dívám na svůj Vision Board a jdu si připravit další.

Přidáš se?

Znáte tohle?

Kdybych konečně potkal všechny ty lidi,
co mohou za problémy v mém životě
a nakopal je do zadku, tak si týden nesednu!

Tady blog končí pro ty, kdo "nemají" čas. Ciao. Kdo jde do akce, jedem!


_________________________________________________________
 
Gratuluji, rozhodli jste se vytvořit cestovní mapu vašeho následujícího života.


Proč obrázky? Mozek miluje VISUAL stránku příkazu. Berte to tak, že obrázek je tam místo tisíce slov. Podvědomí lépe naprogramuješ jeho vlastním jazykem. Proto k tobě ve snech mluví symboly, obrazy.

Máte karton, velký papír a hromadu časáků? Ok!

Čím méně nůžek, tím lépe. Obrázky nejlépe vytrhuj. Dej tomu co nejvíc své osobní energie. (poznámka 2017-dnes mám raději uhlédnější nůžkové provedení, tak jak VB vypadá je i feng-shui tvého bytí.

Buď neskromný, chtěj pro sebe to nejlepší! Ale sleduj, zda přání je shodě s tvým opravdovým Já nebo nějakým jen Já. Dítě také nemusí dostat pod stromek všechny hračky, ale lásku a péči, na kterou si ani nevzpomnělo, ano.

Se skromností se musí umět zacházet. Raději pracuj s pokorou. Mnoho lidí se stále uskrovňuje, až se vymaže z planety. Zemřou "nijací". Nepleť to dohromady.

Bože, ty jsi také nebyl nijak zvlášť skromný, když jsi se rozhodl stvořit celý svět, že?

Neboj se hýbat s obrázky na ploše tak dlouho, dokud ti to neladí.
Ladí/neladí je to, co tomu dává tu správnou energii.

Spíš než řádkování jako v sešitě, hesla porovnej hesla živě a různě. Statičnost nuda je. Vždy se semele něco mystického. Například letošní VB jsem připravoval z několika málo časopisů a našel v něm fotografii svého současného pracoviště. A hned mi bylo jasné, kudy vede má pracovní cesta...

Místo umístění je důležité! Machrovinka je strop ložnice. Lednička ok. Zkrátka místo, které bude často a blízko tvému mozku.

Mrkni na své pocity při výrobě. Jsi nakrknutý a prudí tě, že lepíš blbosti? Sbohem, nic pro tebe.

Sny o tom, jak prožiješ nastávající čas musí vzbuzovat nadšení, prožitek euforie, lásky. To je to, co dáváš energeticky do své mapy snů.

A kdykoliv se na svůj Vision Board podíváš, měl by jsi to procítit znova! JO! Vidíš pláž v Austrálii? A žena vedle tebe? WOW!

Dívej se na svůj Vision Board často.

Dobrým tipem je připravit si elektronickou verzi. Dnes u počítače trávíme tolik času, že takto umístěný Visionboard na plochu přebije i ledničku. Jednotlivé obrazy vám pak budou běhat po monitoru při spuštěném spořiči. Toto je od mého kamaráda. Jen se podívejte, co ho čeká.


Tomáš Jireček: Vision Board Online
Pro pečliváky je doporučeno rozložit snové afirmace na ploše do čtyř základních rovin života: vztahy, čas pro sebe, prosperita (zdraví a peníze) a práce spolu s prací na sobě - spiritualita. Můžete si tak naprogramovat jednotlivé segmenty na míru.

Ideální zacházení:

Denně si postůjte u svých snů, pomazlete se s nimi, prožijte si jejich vůni, emoci, pocity štěstí, radujte se z nich! Pusťte si k tomu vaši nej muziku.


Krásnou plavbu za Vašimi sny!

_________________________________________________________

Aktualizace 16.12. 2013:

Chcete neporazitelný Vision Board, který vás dovede k vašim cílům zcela nekompromisním způsobem? Namalujte si ho. Dostal jsem několik neuvěřitelných reakcí, všechny byly o ručně namalovaném VB. Kombinace s lepenými hesly více než vhodná. Já osobně bych se nevzdával práce s "náhodnými hesly a obrazy v časopisech," jde o to, že takto se se do procesu tvorby zapojuje i nevědomí, které z 95 % ovlivňuje naši životní cestu. Můžete si  dát například na VB heslo jako například "kovář" a přitom nijak zvlášť netušit, že už brzo vypadnete z kanclu a pojedete kovařinu. Kočičí kavárna? Co je to za blbost? Přesto ho tam dáte. Heslo vás "přitahuje".


Viktor Horák, vlastnoruční Vision Board

Závěrečná informace:

1. NIKDY NEPODCEŇUJ SÍLU VISION BOARDU!

2. TO, ŽE TO JEŠTĚ NEPŘIŠLO, ZNAMENÁ, ŽE TO PŘICHÁZÍ.

3. VRAŤ SE K BODU 1.

____________________________________________________________________

Aktualizace 2018:

Sílu této techniky nelze docenit. Na základě minulého VB jsem potkal ženu, která mne měla na svém boardu, a stejně tak já měl ji. Věc zasluhuje samostatný příspěvek. 

Právě jsem poprvé skončil s přípravou našeho prvního rodinného Visionboardu, společné práce tří osob pro čtyřčlenou rodinu. (jednomu jsou 2 měsíce) A velmi doporučuji. Společný flow, společná akce, společná zábava. Velmi epesní a povznášející záležitost. A ano, je kolem toho nějaké domlouvání, a to je moc dobře. 

Nechť jsme všichni s souladu se svou Vizí. 
PF 2018.Komentáře

12 komentářů:

 1. Co může být silnější než si ujasnit své cíle a hodnoty a denně si je připomínat? :) aby se to potom nedařilo zdá se být nemožné ;) aneb, když nevím, jaký je můj cíl, je těžké k němu doplout.

  OdpovědětSmazat
 2. Odpovědi
  1. Super! Nezapomeň(te) poslat Vaše Vize do soutěže. Do konce ledna. 1000 Kč pro nejsilnější (nikoliv nejhezčí) Visionboard. Podmínkou je sdílet tento blog na FB nebo aspoň 20 známým přes e-mail. Fotku, prosím na synchromysl@gmail.com.

   Smazat
 3. Už jsem si něco takového dělala, má to neuvěřitelnou sílu. I když máte pocit, že se dlouho nic neděje, pak přijde něco, co jde úplně z jiného kyblíku...ale výsledek??? Neuvěřitelný... Všem přeju odvahu vykročit za vlastním životem a ať Vás doprovází nekonečná fantazie :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tino, díky za sdílení. Ať se co nejvíce lidí dozví o tom, jak to funguje.

   Smazat
 4. Mám doma VB už 10 měsíců a nic... nevím co dělám špatně... mám jej hned naproti posteli, takže ho vidím každé ráno a večer a přes den jsem-li doma tak vždy když jdu uspat syna, uklízím apod... nevím kde dělám chybu... když jsem jej tvořila, byla v mé duši a mém srdci a těle radost... dokonce je na něm i datum, dávno již uplynulo a daná věc nenastala... tak trochu tápu... kdyby byla nějaká rada, budu moc ráda :) Jinak blog super, jen tak dál... krásný adventní čas přeji :)

  OdpovědětSmazat
 5. VB musí být "zapnutý" stále, nejen když jste jej tvořila! Každý den ho musíte prožít znovu, dvě, tři minutky nebo jak je libo, třeba stokrát za den. Denně se vám tak v neuronech tvoří diapozitiv, obraz vašeho cíle, snu. Každodenním upínáním pozornosti tímto žádaným směrem ve vás startuje sebekoučovací proces: Jak toto komunitní centrum otevřu? Se kterými lidmi by se bylo vhodné spojit?" A tak se vaše myšlení mění a vy se stále blížíte k obrazu, který si na VB visualizujete. Tímto novým myšlením přitahujete do života nové události a lidi, které vás nesou k vašemu cíli. A vy znovu a znovu denně prožíváte tu radost a emoci nad vaším VB. Jednoho dne tak váš "diapozitiv" uvnitř se promítne do reality, zhmotní ve vašem světě.

  Realita vzniká zevnitř ven.

  Chybou tedy může být nulové emoční spojení s vaším VB po dobu jeho vystavení nebo i "zapomenutí" onoho tvořivého myšlenkového procesu, který nás vede k jednotlivým krokům k realizaci našich cílů. Příjemné svátky a úspěšné "znovunahození" VB přeji :)

  OdpovědětSmazat
 6. Taky jsem do toho šla! A je to super pocit! Těším se na letošní rok, který mi začíná právě dnes s mojí vision board. :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Jé, já se chci účastnit soutěže a on už je duben !
  Já, aniž jsem toto znala, jsem si uvědomila již před časem, že je třeba vidět/slyšet/pravidelně připomínat jisté životní věci, a tak jsem si je napsala na barevný papír, vytvořila kartičky a zalaminovala je. Nosila jsem je v kabelce a batohu, mohla jsem je tak každou volnou chvilku číst a nasávat jejich osud, např v autobuse či při čekání v čekárně u doktora.
  Musím vymyslet secret vision board, nemám ráda, když mi někdo kouká na mé duševní pochody a emoce :-)

  OdpovědětSmazat
 8. Už jsem vymyslela secret vision board :-)

  OdpovědětSmazat